Мей готується перенести повторне голосування за угоду по Brexit

Голосування щодо Brexit можуть перенести

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей готується перенести повторне голосування в парламенті за угодою про умови Brexit на кінець лютого, що неминуче призведе до продовження дії статті 50 Лісабонського договору про Європейський Союз, яка встановлює регламент і терміни виходу королівства з ЄС Об этом сообщает proximainform.in.ua со ссылкой на СМИ.

За даними The Daily Telegraph, заплановане на 14 лютого голосування в Палаті громад не відбудеться й тепер визначається нова дата в кінці місяця.

Зазначається, що головний партійний парламентський організатор Джуліан Сміт висловив побоювання, що спікер нижньої палати парламенту Джон Беркоу може спробувати підірвати плани уряду і сприяти проведенню голосування в більш ранній термін.

Раніше The Daily Telegraph повідомляла, що члени британського уряду таємно обговорили план відтермінування дати Brexit на вісім тижнів – до 24 травня. Мей же вважає неприпустимим перенесення Brexit і обіцяє, що вихід країни з ЄС відбудеться, як і було заплановано, 29 березня.

Що треба знати про Brexit?Це вихід Великобританії зі складу ЄС. Референдум з цього питання відбувся 23 червня 2016 року. За вихід з Євросоюзу проголосувало 51,9% підданих, за те, щоб залишитись у складі ЄС висловилось 48,1% осіб, які взяли участь у волевиявленні.

Коротко про те, що нині відбувається з Brexit:

  • 13 листопада 2018 року представники Великобританії та ЄС погодили проект тексту угоди щодо виходу країни зі складу Євросоюзу. Наступний крок мав бути за британським урядом, а опісля документ повинні були розглянути парламенти обох сторін;
  • 25 листопада лідери 27 країн-членів ЄС підтримали угоду про вихід Великобританії з Євросоюзу;
  • 14 січня 2019 року не підтримала Brexit Палата лордів (верхня палата британського парламенту), а 15 січня проти сказала більшість депутатів Палати громад (нижня палата):
  • 16 січня парламент Великобританії проголосував проти вотуму недовіри до уряду консерваторів на чолі з прем’єр-міністром Терезою Мей. За відставку уряду проголосували 306 парламентарів, проти – 325. Різниця становила всього 19 голосів;
  • Приблизно 40 членів уряду Великобританії заявили про готовність піти у відставку у разі неможливості голосувати за план, який передбачає недопущення Brexit без угод;
  • 20 британських міністрів та членів уряду таємно зустрілися у парламенті, аби розробити план, який не допустить Brexit без угоди.
  • Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей захотіла відновити переговори з ЄС щодо угоди про вихід, щоб отримати підтримку документа у британському парламенті. У Євросоюзі відмовили.

Джерело статті: “http://24tv.ua/mey_gotuyetsya_perenesti_povtorne_golosuvannya_za_ugodu_po_brexit_n1108471”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя